O mne2023-12-20T22:21:29+01:00
Daniel Schmidt
Daniel Schmidt
Zakladateľ blogu SomPlynulý.SK, NLP Master, NLP kouč

Kto som

Volám sa Daniel Schmidt a od troch rokov som mal problém s plynulosťou reči.

Vždy som si ale bol vedomý toho, že mám v sebe časť, ktorá dokáže byť plynulá. Nevedel som, ako ju použiť vedome, ako ku tejto časti zas získať prístup.

Začal som sa zaoberať NLP, čo je súhrn praktických znalostí a nenáročných postupov sebazdokonaľovania, ktoré umožnia každému, kto si ich osvojí, chápať a meniť svoj život tak, aby maximálne využil svoj vlastný potenciál a tvorivo ho rozšíril o schopnosti a možnosti úspešných ľudí (zisti viac o NLP nižšie).

Postupy NLP zdieľam na tejto stránke, pretože mne osobne veľmi pomohli. Chcem zdielať moje informácie a postupy, ktoré pomohli a stále pomáhajú mne a zároveň chcem inšpirovať ďaľších ľudí, ktorý chcú zlepšiť svoju plynulosť reči.

Mohlo by Vás zaujímať

Môže sa každý dostať z koktavosti?2018-12-07T19:01:40+01:00
Verím, že každý môže výrazne zlepšiť svoju plynulosť reči a prekonať zajakavosť, zbaviť sa koktavosti. Otázka je, či práve toto má byť primárny cieľ.

Som presvedčený, že keď začneme na sebe pracovať, pracovať so svojimi emóciami a so svojimi, často negatívnymi myšlienkami a budeme aktívne používať svoju reč bez toho, aby sme sa vyhýbali sociálnym situáciám, tak sa dá so zajakavosťou celkom príjemne žiť.

Plynulosť, resp. jej výrazné zlepšenie príde ako dôsledok zmien, ktoré sme urobili ako ľudia. Preto nie je až tak dôležité sa zameriavať na zajakavosť, ako na to, koho vytváram zo seba ako človek.

Ako vnímam zajakavosť2018-12-07T19:01:34+01:00
Zajakavosť nevnímam ako niečo, čo je spojené priamo s poruchou reči. Pozerám sa na túto problematiku zo širšieho uhlu pohľadu. Podľa mojich skúseností je zajakavosť, veľmi stručne povedané iba dôsledok toho, že sa bojíme prejaviť, máme nízke sebavedomie, riešime to, čo si o nás bude myslieť okolie a tým si vytvárame slučku negatívnych emócií, ktorá nám zas bráni hovoriť bez strachu, slobodne.
Moje skúsenosti so zajakavosťou2018-12-07T19:00:12+01:00

Nie som logopéd. Zo zajakavosťou mám však viac ako 30 ročné skúsenosti. Sám som sa od malička zajakával. Navštevoval som viacero logopedických a psychologických terapií a výcviky rôzneho druhu. Sám som na sebe skúšal, čo funguje, čo nefunguje a za akých okolností.

Ak chcete vedieť viac, alebo potrebujete poradiť, napíšte mi správu.

Go to Top