DSchmidt-300-300-01

Volám sa Daniel Schmidt a od troch rokov som mal problém s plynulosťou reči.

Vždy som si ale bol vedomý toho, že mám v sebe časť, ktorá dokáže byť plynulá. Nevedel som, ako ju použiť vedome, ako ku tejto časti zas získať prístup.

Na jar 2013 som zažil udalosti a stretol ľudí, ktorí mi ukázali, že spôsob, ako pracovať sám so sebou. Ukázali mi, že všetko je v hlave a že si to vlastne robím sám.

Začal som hľadať informácie o zajakavosti, o metódach a terapiách, prešiel som cez semináre osobného rozvoja a naozaj sa mi podarilo výrazne zlepšiť svoju plynulosť reči.

Zatiaľ ešte nehovorím plynulo vždy a za každých okolností, ale dosiahol som výrazný pokrok. Odstránil som veľa vnútorných blokov a presvedčení a viem, že som na správnej ceste.

Uvedomil som si, že ja som skoro vôbec netrénoval. Nepostupoval som aktívne k cieľu. Pritom akýkoľvek dlhodobý tréning je lepší ako žiadny. Doležité je slovo dlhodobý.

Čokoľvek človek chce, môže dokázať, pokiaľ tomu dokáže uveriť a aktívne robí kroky pre dosiahnutie svojho cieľa…

NLP-Logo

Začal som sa zaoberať a som certifikovaný NLP kouč a NLP Master. NLP (neuroligvistecké programovanie) je súhrn praktických znalostí a nenáročných postupov sebazdokonaľovania, ktoré umožnia každému, kto si ich osvojí, chápať a meniť svoj život tak, aby maximálne využil svoj vlastný potenciál a tvorivo ho rozšíril o schopnosti a možnosti úspešných ľudí (zisti viac o NLP).

Postupy NLP zdieľam na tejto stránke, pretože mne osobne veľmi pomohli. Preto aj vznikom tento blog. Chcem zdielať moje informácie a postupy, ktoré pomohli a stále pomáhajú mne a zároveň chcem inšpirovať ďaľších ľudí, ktorý chcú zlepšiť svoju plynulosť reči.

Verím, že každý môže výrazne zlepšiť svoju plynulosť reči a prekonať zajakavosť, zbaviť sa koktavosti.

Ak chceš vedieť viac, alebo potrebuješ poradiť, napíš mi správu.